Cumhuriyetimizin 100.yılında, Koton Cumhuriyet Gönüllüleri İzmir’in Kurtuluşu’nun yıldönümünde İzmir’deydi!

Koton, Cumhuriyetimizin 100.yılını geniş bir etkinlik programıyla kutlamaya devam ediyor. Selanik’te Atatürk Evi’yle başlayan Koton 100.yıl aylık ziyaret programı Eylül ayında İzmir ziyareti ile devam etti. 

Türkiye’nin lider moda markası Koton, Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkıyor ve Cumhuriyetimizin 100.yılını, yıl boyu planladığı anlamlı etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Koton, 100.yıl etkinlikleri kapsamında, yıl boyunca her ay Cumhuriyetimizin kilometre taşı olan bölgelere ziyaretler gerçekleştiriyor. Ayrıca 100. Yıla özel Cumhuriyet Kırmızısı Koleksiyonu mağazalarında yer alırken, Koton Cumhuriyet Korosu 29 Ekim’e hazırlanıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 35. yaşını da kutlamanın heyecanını yaşayan Koton, CEO Dr. A. Bülent Sabuncu’nun önderliğinde, gönüllü Koton çalışanlarından oluşan 100.yıl Komitesi ile Cumhuriyetimizin 100.yılını dalga dalga yayacak ve yaşatacak yıla yayılmış özel etkinlikler planı hazırladı. Cumhuriyet değerlerini yaşamaya ve yaşatmaya söz vermiş bir marka olan Koton, ziyaretlere Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ve Koton çalışanları Selanik’te Atatürk Evi ile başladı. Ülkemizde benzeri yapılmamış bir rota ile Cumhuriyetin izleri adım adım takip ediliyor. Koton gönüllüleri Şubat ayında iktisat Kongresi yıldönümünde İzmir’e, Mart ayında Çanakkale’ye, Nisan ayında meclisimizin açılış yıldönümünde Ankara’ya ilk meclise, Mayıs ayında Samsun’a, Haziran ayında Amasya genelgesi yıldönümünde Amasya’ya, Temmuz ayında Erzurum’a, Ağustos ayında Afyon Kocatepe ve Sivas’ı ziyaret etti. Son olarak İzmir’in Yunan işgalinden kurtarıldığı ve Türk egemenliğine geri dönüşünün yıldönümü için İzmir’deydi.

İzmir ziyareti, Koton Yönetin Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz’ın ev sahipliğinde, Koton çalışanları ve basın mensuplarının katılımıyla Zübeyde Hanım Anıt Mezarı ziyaretiyle başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına Çelenk törenini ardından Atatürk Müzesi ziyaret edildi. Bu noktadan Uşakizade Köşkü’ne geçen heyet, son olarak Koton Cumhuriyet Koleksiyonun da yer aldığı Koton mağazası ziyaretiyle günü tamamladı.    

 

“Cumhuriyet ruhunu daima yaşatmaya söz veriyoruz”

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ziyaretlerle ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Atamıza, kurucu değerlerimize olan bağlılığımız ve minnetimiz Koton’un kökeninde, kuruluşunda var. Ocak ayında yayınladığımız 100.yıl Manifestomuz da, Cumhuriyetimizin 100.yılına özel hazırladığımız logomuz da bu güçlü bağın bir parçası. Cumhuriyetten Öğrendiklerimiz üzerinde yükseldiğimiz bir marka olarak, bugün İzmir’de Atamızı yeniden anacak, saygımızı, minnetimizi bir kez daha ifade edeceğiz. Türk halkının vatan topraklarını korumak ve işgalcilere karşı direnmek için “cesaretle” mücadele ettiği, milli mücadele ruhunu ve bağımsızlık sevdasını güçlendiren İzmir’in kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde “cesaret”in getirdiği zafer duygusunu yeniden yaşadık. Atatürk, bizi laik, medeni bir devlet seviyesine çıkardı, kadınlarımızın medenileştiği bir toplum yarattı. Cumhuriyetimizin getirdikleriyle başarılı bir moda markası yaratmayı başardık. Dünyada pek çok ülkede varız, 60 ülkeye ulaşıyoruz, 30 ülkede mağazalarımız var. Cumhuriyet değerlerini hem kendimiz bir kez daha hatırlayalım hem çalışanlarımıza ve müşterilerimize anlatalım istiyoruz. Kuşaklar, yeni genç nesil bunu bir kez daha anlasın, öğrensin diye 100. yıl kutlamalarını çok önemsiyoruz. Cumhuriyet ruhunu daima yaşatmaya söz veriyoruz.”

 

“Cumhuriyet değerlerini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz ise İzmir ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin temel değerlerine ve Cumhuriyetimize olan derin bağlılığımızı büyük bir coşku ve kararlılıkla kutluyoruz. Bu özel yılın anlamını ve önemini vurgulamak için başlattığımız etkinlikler ve ziyaretler, Cumhuriyetimizin kuruluşuna ve gelişimine olan saygımızı ve minnetimizi ifade etmekte. Atamızın kurduğu laik, medeni bir devlet ve eşitlikçi bir toplum için gösterdiği cesaret, Türk milletinin vatan topraklarını koruma ve bağımsızlık mücadelesi verme azmiyle özdeşleşmiştir. İzmir’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde, bu cesaretin getirdiği zafer duygusunu bir kez daha yaşadık. 9 Eylül 1922 sadece İzmir’in değil, ülkemizin de kurtuluşunu ve modern bir cumhuriyete giden yolun sembolüdür. Bu dev miras, başta gençler olarak hepimizin sorumluluğundadır. Biz de Koton Ailesi olarak bu sorumluluk anlayışıyla Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını büyük bir önem ile karşılıyoruz. Her bir etkinlik, her bir ziyaret, bu sözümüzün bir göstergesi ve bir hatırlatıcısıdır. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar gelişen Türkiye’ye olan katkımızı sürdürme kararlılığımızı yinelemek istiyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye’nin moda alanındaki lider markası olarak, bu önemli dönemi anlamla ve minnetle kutlayarak, Cumhuriyet değerlerini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

Koton 100. Yıl Ziyaretleri, Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun ve bağımsızlığımızın ilan edildiği, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin zaferle sonuçlandığı 29 Ekim yıldönümü için 17 Ekim’de yapılacak Ankara ziyaretiyle devam edecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir