Jahrein’in Binlerce İnsanı Dolandıran Deterjan Pazarı’nın Reklamını Yaptığı Ortaya Çıktı!

Süleyman Kocabaş’ın kurduğu ve birçok ünlü ismin reklamlarında yer aldığı Deterjan Pazarı isimli şirketin binlerce vatandaşı dolandırdığı ortaya çıkmıştı. Aylar sonra Jahrein lakaplı Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç’un Deterjan Pazarı’yla çalıştığı ve Instagram hesabında yayınladığı bir videoyla ürünlerini tanıttığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Mehmet Aydın tarafından tarafından kurulan Çiftlik Bank gibi bir dolandırıcılık skandalı paylamıştı. Deterjanpazarı.com sitesinin binlerce vatandaşı mağdur ettiği iddia edilmişti.

Süleyman Kocabaş’ın kurduğu şirketin, Bu tozu bu fiyata alın, yoğurup banyo topu yapın. 95 gün kuruttuktan sonra bize 3 katı fiyatına satın” sözleriyle ürün sattığına ve vatandaşlara paralarını vermediğine dair şikayetler ortaya çıkmıştı.

Şikayetlerin ardından da ürünleri satın alan bazı vatandaşlar Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Saray Mahallesi’ndeki fabrika önünde toplanmıştı ve eyleme başlamıştı.

Ortadan kaybolduğu iddia edilen Kocabaş da yayınladığı videoda ‘Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak. Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı.’ demişti.

Daha sonra ise Süleyman Kocabaş’ın aylar önce Show TV’ye sahte deterjanı anlayan uzman olarak çıktığı öğrenilmişti. Sonuç olarak da Süleyman Kocabaş’ın aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Dolandırıcılık olayının farklı bir boyutu da vardı. Birçok ünlü isim Deterjanpazarı.com’un ürünlerini tanıtmıştı.

Onur Büyüktopçu, Berke Üzrek, Melek Baykal ve Öykü Çelik’in firmayla çalıştığını öğrenmiştik.

Aylar sonra ise Jahrein’in Deterjanpazarı.com’la işbirliği yaptığı ortaya çıktı.

Jahrein’in Instagram hesabında firmaya ait bir temizlik ürününü tanıttığı video yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir