Korece Öğrenmek İçin Birbirinden Etkili, Kariyeriniz İçin Altın Değerinde Olan 10 Muhteşem Kaynak

Uzakdoğu dilleri, alışılmadık alfabeleri ile birçok insanın gözünü korkutur. Çince, Japonca ve Korece’nin öğrenilmesi zor olduğu inanışı yaygındır bu yüzden. Korece’nin sanıldığı kadar zor olmadığını kanıtlayan, öğrenmenize yardımcı olacak kaynakları meraklısı için derledik.?

Korece; Japonca ve Çince’den farklı olarak daha kolay bir alfabeye sahiptir.

Kral Sejong’un ilan ettiği okuma yazma seferberliği sayesinde oluşturulan Kore alfabesi yani Hangıl, oldukça kalıcı bir mantığa dayanıyor.

Bunun yanında Korece, Türkçe gibi sondan eklemeli bir dildir. Özne, nesne ve yüklem sıralaması aynı şekildedir.

Korece’nin, Türkçe ile aynı dil ailesinden (Ural-Altay) olmasının Korece öğrenmek isteyen Türkler için bir avantaj olduğu bilinmektedir. Gelin, beraber size Korece öğrenirken binbir katkı sağlayacak kaynaklara göz atalım!

10. Korece ve Türkçe Arasındaki Benzerlikler, S. Göksel Türközü

Erciyes Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümünde eğitim veren Türközü’nün bu kitabı, Korece öğrenmeye başlayacaklar için güzel bir öğreti kitabı! Kitapta, Korece ve Türkçe’nin benzerlikleri ele alınırken sizi Korece öğrenme aşamasına etkili bir şekilde hazırlıyor!

9. Essential Korean, Podcast

Essential Korean Podcast, Korece günlük deyişleri ie dinleme ve konuşma pratiği yapabileceğiniz bir kaynak.

8. Asialogy kanalı?

7. TalktoMeinKorean Youtube Kanalı

6. Write it! Korean!

Görsel hafıza yoluyla daha iyi öğrenen kişiler arasındaysanız Kore alfabesini en kalıcı yoldan öğrenmek ve pekiştirmek için Write it! Korean uygulamasına bir şans vermelisiniz!

5. Kendi Kendine Korece İlk Adım I

Dil öğrenmeye meraklıysanız Fono Yayınları’nın ilk adım serisine mutlaka göz atmalısınız! Birçok dilin eğitim kitapları bu seride mevcut. Diğer dillerde olduğu gibi Korece İlk Adım kitabında da eğitim alfabeyle başlıyor ve temel konuları en basit ve anlaşılır düzeyde öğrencilere sunuyor.

4. ‘Koreli Gözünden’ Youtube kanalı

3. Sıfırdan Kore Alfâbesi’ni Öğrenin-Ender Çağlar Uçak, Udemy Kursu

Alfabe temelinizin kalıcı ve sağlam olmasını istiyorsanız Udemy’de Ender Çağlar Uçak tarafından verilen bu eğitime mutlaka göz atmalısınız! Udemy’nin indirim günlerinde kursu avantajlı bir fiyata satın alabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/korealfabesi/

2. Yonsei Üniversitesi’nin sunduğu bir başlangıç wğitimi: First Step Korean

Coursera, global bir eğitim platformu. Dünyanın birçok ülkesinden çeşitli üniversitelerin açtığı bu kurslardan ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Çoğu derste Türkçe altyazının mevcut olduğunu da belirtelim. Bu Korece kurs, Kore’nin en iyi üniversitelerinden Yonsei Üniversitesi’nin verdiği bir eğitim! 

Coursera | Online Courses & Credentials From Top Educators. Join for Free | Coursera

1. Learn to Speak Korean I Kursu

Yine Coursera’da bulunan bu kurs, Korece konuşmanızı geliştirmek adına attığınız temel için iyi bir seçenek!

Coursera | Online Courses & Credentials From Top Educators. Join for Free | Coursera

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir