Netanyahu’nun 2001’de sızdırılan gizli kaydı: Filistin’e topyekün saldıracağım herkes haklı olduğumuzu söyleyecek

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı. Silahlı gruplar daha sonra İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı. İşgalciler, o günden bu yana kadın ve çocuk demeden binlerce masum sivili katletti.

İşgalciler, son olarak Gazze’de bulunan binlerce masum sivilin sığındığı ve tedavi gördüğü hastaneyi tüm dünyanın gözü önünde vurdu. En az 500 kişinin hayatını kaybettiği gelişme sonrası, özellikle Batı medyası saldırının İsrail tarafından gerçekleştiğini yazamadı.

Yaşananlar sonrasında işgalci İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun 2001 yılında çekilen gizli görüntüleri yeniden gündeme geldi.

“Filistin’e topyekün saldıracağım herkes haklı olduğumuzu söyleyecek”

Aile ortamında çekilen videoda, ABD’nin nasıl kolay şekilde manipüle edildiğini anlatan işgalci Netanyahu, “Dünya topyekün saldırılarımıza hiçbir şey diyemeyecek, kendimizi savunduğumuzu söyleyecekler.” diyerek Filistin’i nasıl işgal edeceklerini anlatıyor.

“ABD’yi kolayca yönlendirebilirsin, istediğin tarafa çekebilirsin”

“Asıl yapılması gereken şey onları sürekli vurmak, üç beş kere değil, sürekli vurmak, acı çektirmek”

diyen Netanyahu skandal sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Öyle bir bedel ödemeliler ki yaralarını asla saramamalılar. Şu ana kadar böyle bir bedel ödetebilmiş değiliz. Filistin yönetimine topyekun bir saldırı… Sonrasında her şeyin yok olup gideceğine inanacaklar. Her şeylerini yerle bir edecek bir korku… Onlara yaşatmamız gereken tam olarak bu!

(Soru: Bunu yaptığımızda dünya bizi ‘saldırganlıkla’ suçlamaz mı?) Dünya, kendimizi savunduğumuzdan başka hiçbir şey söyleyemez.

(Soru: Dünyanın tepkisinden korkmuyor musun?) Hayır, korkmuyorum. Özellikle Amerika’yı çok iyi tanırım. ABD’yi kolayca yönlendirebilirsin, istediğin tarafa çekebilirsin. Amerikalılar bize hiçbir sorun çıkarmayacaklar.

(Soru: Peki ya Amerika bize bir şey derse?) Ne yapabilirler ki? Amerikalıların yüzde 80’i bizi destekliyor zaten. Gerçekten inanılmaz, orada çok büyük destekçilerimiz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir