Analist: DOGE Değil Bu Meme Coin’i Patlama Yapacak!

Meme coin rüzgarını orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) başlattı. Ancak, daha sonra piyasaya giren Sihba Inu gibi takipçileri de kendilerine yer buldu. Şimdilerde ise patlama yaşayan bir meme coin’i dikkatleri çekiyor. Solana’daki ilk köpek temalı meme coin’i olan Bonk, yatırımcıların ilgi odağı oldu. Kripto analisti Andreja Stojanovic’e göre, BONK’un deposunda daha fazla yakıt var.

DOGE, SHIB dinlenirken BONK patladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir zamanlar meme coin’leri piyasada fırtınalar yarattı. Özellikle, Tesla CEO’su Elon Musk’un ilgi gösterdiği Dogecoin, piyasanın gözdesi oldu. Ancak, bu rüzgar zamanla yerini bir durgunluğa bıraktı. Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi diğer köpek temalı kripto para birimlerinin izinden gitmeye çalışan token, Solana akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesiyle olan bağlantısı nedeniyle hala bir miktar kalıcı güce sahip. Ancak Kasım ayına geldiğimizde Bonk, mevcut kripto piyasası rallisinin ortasında bir geri dönüş yaptı. CoinMarketCap verilerine göre son 30 gün içinde değeri %2.000 gibi şaşırtıcı bir oranda artış kaydetti.

BONK 1 aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 22 Kasım Çarşamba günü yaptığı resmi bir duyuruya göre Bonk için sürekli vadeli işlem desteği ekledi. Bu haber, meme coin’i için yeni bir katalizör görevi gördü. Bu da küçük çaplı DOGE rakibini yukarılara itti.

BONK %2.000 daha yükselebilir mi?

Bonk’un Dogecoin (DOGE), Floki Inu (FLOKI) ya da Pepe (PEPE) gibi meme coinler kadar popüler ya da tanınmış olmadığı düşünüldüğünde, mevcut kripto para rallisindeki yükselişi daha da etkileyici. Yazı sırasında fiyatı 0,0000043 dolar seviyesindeydi. Yani token, son 24 saat içinde yaklaşık %15 artış gösterdi. BONK 9 Kasım’dan bu yana yukarı yönlü bir seyir izliyor. Son yedi günde %59,91 artış gösterdi. Ayrıca, bir önceki aya göre %2.000’lik olağanüstü bir yükseliş kaydetti. Dolayısıyla bütün grafiklerinde istikrarlı bir yükseliş ivmesi sergiledi.

BONK 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İstikrarlı yükselişi, Pazartesi günü Bitmex’te listelenmesi ve Binance’de sürekli vadeli işlem görmesi, DOGE rakibi Bonk’un yıl bitmeden %2.000 veya daha fazla değer kazanma potansiyeliyle mevcut rallinin ana meme coin’ine dönüşebileceğine işaret ediyor. Yine de, Kasım ayının ilk iki haftasında neredeyse durdurulamaz görünmesine rağmen son 7 günde yavaşlayan ve hatta hafifçe tersine dönen Solana’nın kendi artışının da gösterdiği gibi, kripto piyasasının kararsız olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir