Godzilla x Kong Yeni İmparatorluk’un yeni fragmanı yayınlandı!

Bu yenilikçi özelliklerle dolu fragman, izleyicilere aksiyon dolu sahneler ve unutulmaz anlar vaat ediyor, film adeta sinemanın sınırlarını zorluyor.

Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk’un ilk fragmanı, devasa bir buz dağının sadece ucuydu. Şimdi her şey 2021’deki kraliyet savaşına kıyasla çok daha vahşi ve çizgi film tadında görünüyor. 29 Mart’a alınan vizyon tarihiyle birlikte Godzilla x Kong, Showa dönemi havasını bir üst seviyeye taşıyan ikinci bir fragman aldı. Bu filmlerin yaratıcıları, Godzilla’nın Kong’dan daha güçlü ve daha havalı olduğunu açıkça onaylıyor. Üzgünüm, maymunseverler.

Ancak dev maymunlar, Kong ve insan müttefiklerinin Yerin Derinliklerinde gizlenmiş kalan uygarlıkları keşfettiği bu hikayenin merkezinde yer alıyor. Bildiğimiz kadarıyla, Kong’un türü tamamen soyu tükenmiş değil ama kötü bir maymun (tanıtım materyallerinde Skar Kral olarak adlandırılmış) onları bir zorba olarak yönetiyor. ‘Mini-Kong’ (muhtemelen kızıl saçlı zorbanın oğlu) Kong’dan, Skar’ın yanında tuttuğu gizemli bir titan ve Yerin Derinliklerindeki insan sakinlerinden yardım istiyor. Bütün bu yeni lore’u aydınlatıyorlar.

Godzilla x Kong Yeni İmparatorluk’un yeni fragmanı yayınlandı!

Godzilla’ya gelince, kürklü düşmanı-dönüşen müttefikini kurtarmak ve bir noktada (yine) insanlığa karşı dönmek üzere farklı Süper Saiyan güç aşamalarından geçecek gibi görünüyor. Kısacası: Bu, Toho filmlerinin en saçma unsurlarını benimseyen ve Legendary’nin şimdiye kadar 10 yıldır yönettiği başarılı Canavar Evreni’ni orijinal bir şekilde genişleten patlayıcı bir macera gibi görünüyor.

Etkinlik filminin yeni ve muhtemelen ana afişi de fragmanla birlikte yayınlandı. Ne yazık ki, Godzilla’nın o komik koşu pozisyonunda olduğu ve basitçe doğru görünmediği bir afiş. Godzilla vs. Kong’un yönetmeni Adam Wingard, yönetmen koltuğuna geri döndü, geçmişteki yazım ortağı Simon Barrett ile hikaye ve senaryoyu birlikte yazdı, Terry Rossio ve Jeremy Slater ile birlikte çalıştı. Wingard ile yeniden bir araya gelen isimlerden biri de (The Guest’ten) Dan Stevens, GvK’nin tecrübeli isimleri Rebecca Hall, Brian Tyree Henry ve Kaylee Hottle ile birlikte kadroyu yönetecek.

Eğer bir dev dişin binalar arasında çarptığı sahneyi görünce hâlâ bu filmin tonu konusunda şüpheleriniz varsa, Wingard filmini Empire’a ‘80’lerden ilham alan “buddy-cop disfonksiyonel ilişki dinamiği”ne sahip olarak tanımladı. İlk günden izlenesi bir film.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir