‘Mesleğimi çocuklarımdan sakladım, inşaat işçisi olduğumu düşünüyorlardı!’

Tam adı Alicia Christian ‘Jodie’ Foster olan, ‘Kuzuların Sessizliği’, ‘Sanık’ ve ‘Panik Odası’ gibi yapımlarda yer almış olan ünlü oyuncu Jodie Foster, ‘The View’ programında oyunculuk kariyerini şimdi yetişkin olan oğullarından küçükken sakladığını açıkladı.

İki kez Oscar Ödülü kazanmış olan 61 yaşındaki oyuncu, ünlü bir anneye sahip olmalarına rağmen oğullarının mümkün olduğunca normal bir hayat sürmelerini istediğini söyledi.

“BENİ BU ŞEKİLDE TANIMALARINI İSTEMEDİM”

Buna ek olarak, çocuklarının kendisine olan bakışının yaptığı işten etkilenmemesini amaçladığını da açıklayan Foster, şöyle konuştu:

Sanırım beni bu şekilde tanımalarını, yaşamak için ne yaptığım konusunda kafalarının karışmasını istemedim. Beni anneleri ve çalışmak için uzaklara giden kişi olarak tanımalarını istedim.

En büyük oğlu Charles ‘Charlie’ Bernard Foster’ı üç yaşındayken yanında sete getirmesine rağmen, çocuklar ilk yıllarını Jodie’nin aslında bir inşaat işçisi olduğu izlenimi altında geçirdiler.

“OĞLUMU SETE GÖTÜRDÜM”

“Bir gün oğlumu sete getirdim ve ona küçük bir plastik alet kemeri falan aldım” diyen aktris, “Evet, ‘İşte bu set’ dedim. Ve çocuklarım bunun üzerine çok uzun bir süre benim inşaat işçisi olduğumu düşündü” şeklinde konuştu.

Oğullarının annelerinin ünlü olduğunu tam olarak ne zaman anladıkları belli olmasa da, Charlie okul hayatı boyunca tiyatrolarda yer alarak Jodie’nin izinden gitti.

“BENİMLE DALGA GEÇMELERİNDEN ENDİŞE EDİYORUM”

Ünlü isim, çocuklarının eğlence sektörüne olan ilgisine rağmen, “Filmlerimi benimle birlikte izlemekle ilgilenmiyorlar” diye şaka yaptı ve ‘vahşi çocuk’ rolünde olduğu 1995 yapımı ‘Nell’i işaret ederek; şöyle ekledi:

Onlara asla izletmeyeceğim birkaç film var, çünkü benimle dalga geçmelerinden endişe ediyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir