Nokia ismi tarih oluyor, HMD yoluna devam ediyor

HMD Global’in CEO’su Jean Francois Baril, şirketin ilk modellerinin piyasaya sürüleceğini resmi olarak doğrulamıştı. Şimdi ise NokiaMobile hesabının HMD (Human Mobile Devices) olarak yeniden adlandırılması, Nokia markasına veda etmemiz gerektiği anlamına geliyor. Nokia hayranlarının bu değişikliğin önemini bilmesi gerekiyor.

HMD, yeni telefonlarla geliyor. HMD’nin ilk iki akıllı telefonu GSMChina’daki kişiler tarafından sızdırıldı. Artık Nokia Mobile hesaplarının HMD olarak yeniden adlandırılması, önemli bir değişikliğin işareti. Nokia artık yok ve yeni isim HMD. Bu durum, HMD’nin gelecekte yeni ürünler sunacağını sadece teyit etmekle kalmıyor, aynı zamanda markanın neye muktedir olduğuna dair bazı ipuçları da veriyor.

Nokia ismi tarih oluyor, HMD yoluna devam ediyor

HMD, İnsan Mobil Cihazları anlamına geliyor. Bu tanım, Nokia’nın HMD ile eski başarısına geri dönebileceğinin bir göstergesi. Nokia, birkaç başarılı ürün piyasaya sürdü, ancak yıllar içinde yapılan bazı hatalar markanın eski popülerliğini kaybetmesine neden oldu. Nokia’nın HMD olarak isim değiştirmesi, güçlü bir markanın yeniden doğuşunu teyit ediyor.

Son zamanlarda, 91mobiles bazı HMD modellerinin render görüntülerini açıkladı. Yeni HMD modelinin 108MP OIS kameraya sahip olması bekleniyor. Üçlü kamera dizilimi ve 1 flaş gözden kaçmıyor. Sızdırılan HMD akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ancak HMD, sadece 2 akıllı telefonla sınırlı kalmayacak. Henüz açıklanmamış bazı modeller var. Diğer modellerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir