Zeren Ertaş’ın Öldüğü KYK Yurdunda İntihar!

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan 19 yaşındaki C.S.A. adlı öğrencinin intihar ettiği öğrenildi.

AİLEVİ SORUNLARI OLABİLİR

Adnan Menderes Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi olan C.S.A.’nın ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle intihar ettiği iddia edildi.

Aydın Kulis‘in haberine göre; İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi, 20 yaşındaki C.S.A.saat 13.00 sıralarında kaldığı odadaki ranzaya kendisini asarak intihar girişiminde bulundu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan C.S.A, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

ZEREN ERTAŞ AYNI YURTTA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

25 Ekim 2023’te aynı yurtta arızalanan asansörün düşmesi sonucu 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti.

Aydın’da yaşanan cinayetin ardından ülkenin dört bir yanında eyleme geçilmişti. Öğrenciler, birçok şehirde sağlıklı ve güvenilir barınma hakkı için protestolar düzenlemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir